DCSIMG

Horsham sport fixtures update: February 28-March 6

JPCT 230213 FOOTBALL, Steyning Town v Eastbourne Utd. Photo by Derek Martin

JPCT 230213 FOOTBALL, Steyning Town v Eastbourne Utd. Photo by Derek Martin

Watching a game this week? Take a look at our fixtures guide.

Football

RYMAN LEAGUE

Division 1 South

Saturday March 2

Chipstead v Burgess Hill Town

Corinthian-Casuals v Horsham

Crawley Down Gatwick v Merstham

Eastbourne Town v Faversham Town

Hythe Town v Walton Casuals

Ramsgate v Dulwich Hamlet

Sittingbourne v Three Bridges

Tooting & Mitcham v Herne Bay

Walton & Hersham v Maidstone Utd

Whitstable Town v Leatherhead

Worthing v Folkestone Invicta

Tuesday March 5

Horsham v Faversham Town

Maidstone Utd v Folkestone Invicta

Merstham v Dulwich Hamlet

Ramsgate v Leatherhead

Walton & Hersham v Walton Casuals

Wednesday March 6

Burgess Hill Town v Hythe Town

Herne Bay v Three Bridges

SUSSEX COUNTY LEAGUE

Division 1

Saturday March 2

AFC Uckfield v East Preston

Dorking Wanderers v Peacehaven & Telscombe

East Grinstead Town v Pagham

Hailsham Town v Worthing Utd

Horsham YMCA v Lingfield

Lancing v Crowborough Athletic

Rye Utd v Hassocks

Selsey v Ringmer

Shoreham v Redhill

Sidley Utd v Chichester City

St Francis Rangers v Arundel

Tuesday March 5

AFC Uckfield v Redhill

Hailsham Town v Lancing

Hassocks v Horsham YMCA

Lingfield v East Grinstead Town

Pagham v Selsey

Ringmer v Dorking Wanderers

Sidley Ud v St Francis Rangers

Wednesday March 6

Peacehaven & Telscombe v Rye Utd

Division 2

Saturday March 2

Broadbridge Heath v Wick

Little Common v Loxwood

Littlehampton Town v Eastbourne Utd AFC

Midhurst & Easebourne v Saltdean Utd

Mile Oak v Storrington

Newhaven v Westfield

Oakwood v Bexhill Utd

Rustington v Southwick

Seaford Town v Steyning Town

Division 3

Saturday March 2

Clymping v Uckfield Town

TD Shipley v Ferring

Reserve Section

West Division

Saturday March 2

Loxwood v Storrington

Steyning Town v Broadbridge Heath

CUP FIXTURES

Vernon Wentworth Cup (Round 3)

Saturday March 2

Billingshurst v Worthing Leisure

Mid Sussex Junior Charity Cup

Saturday March 2

Burgess Hill Albion v Faygte Utd Reserves

Mid Sussex Senior Charity Cup

Saturday March 2

Lindfield FC v Cowfold

Trophyman Cup (Quarter Final)

Sunday March 3

Broadwater Celtic v Norfolk Utd

Division 3 Cup (Semi Final)

Sunday March 3

Marquis Rangers Reserves v Southwater

Division 3 Challenge Cup

Tuesday March 5

Haywards Heath Town v Sidlesham

Wednesday March 6

Uckfield Town v Hurstpierpoint

SCFA Senior Cup (Round 4)

Wednesday March 6

Eastbourne Town v East Preston

SCFA RUR Charity Cup

Wednesday March 6

Crowborough Athletic v Broadbridge Heath

WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE

Saturday March 2

Premier Division

Barnham Reserves v Watersfield

Bosham v Hunston CC

Newtown Villa v Faygate Utd

Upper Beeding v Holbrook

West Chiltington v Lavant

Division 1

East Dean v Barns Green

Pulborough v Henfield

Selsey A v Wittering Utd

Yapton v Southwater

Division 2 North

Billingshurst Reserves v Upper Beeding Reserves

Capel v Horsham Trinity

Newdigate v Holbrook Reserves

Ockley v Upper Beeding Reserves

Rudgwick v Alfold

Division 2 South

Athletico Arundel v Predators

Boxgrove v Tangmere

Fernhurst Sports v Hunston CC Reserves

Rogate 08 v Graffham

Division 3 North

Alfold Reserves v Cowfold III

Forest FC v Slinfold

Henfield Reserves v Ewhurst

Southwater Reserves v Horsham Crusaders

Wisborough Green v TD Shipley Reserves

Division 3 South

Harting v Rustington Park Seniors

Lavant Reserves v Stedham Utd

Nyetimber Pirates v Yapton Reserves

The Vardar Vip FC v Whyke Utd

Division 4 North

Capel Reserves v Horsham Bap & Am

Henfield III v Border Wanderers

Holbrook III v Horsham Olympic

Horsham Trinity Reserves v Pulborough Reserves

Rowfant Village v Billingshurst III

Division 4 South

Ambassadors v Coal Exchange

Bracklesham v Predators Res

Felpham Colts v Regis Veterans

Lancing Utd Reserves v Hammer Utd

Whyke Utd Reserves v The Sportsman

Division 5 North

Barns Green Reserves v Ockley Reserves

Faygate Utd III v Holbrook IV

Horsham Bap & Am Res v Horsham Trinity III

Horsham Crusaders Res v Horsham Olympic Res

Horsham Sparrows Mens FC v Ewhurst Reserves

Division 5 Central

Amberley v Wisborough Green Reserves

Fittleworth Reserves v Partridge Green Reserves

Plaistow v Slinfold Reserves

Southwater III v Petworth Reserves

Watersfield Reserves v Billingshurst Athletic

Division 5 South

Tangmere Reserves v Fernhurst Sports Reserves

Chapel v Wheatsheaf Bognor Regis

Hammer Utd Reserves v The Crown FC

Milland v Fernhurst

Tangmere Reserves v Felpham Colts Reserves

Worthing and Horsham district sunday football league

Sunday March 3

Division 1

Ajax LA v Battle FC

Angmering Sunday v BC Rovers

Battle FC v Ajax LA

Fresh FC v Goring Rangers

Goring Rangers v Frech FC

Henfield v Hillbarn Athletic

Hillbarn Athletic v Henfield

Worthing Park Value v Marquis Rangers

Division 2

Hillbarn Athletic Reserves v FC Boca Seniors

LC United v Lancing Town

Worthing Minors v Angmering Sunday Reserves

Division 3

FC Gyro v Goring FC

Goring FC v FC Gyro

Grattons v PHS United

Northmore v Arun View

Division 4

Amberley Knights v Forest Recommission

GSK Sports v Boston Rangers

Horsham 1881 v Kaiser Jugs

Shelley Arms v Worthing Park Vale Reserves

Tarring Wanderers v Upper Beeding

The Sabbath v Worthing Rebels

Worthing Park Vale Reserves v Shelley Arms

Division 5

AFC Warwick v Rudgwick

BC Rovers Reserves v Smugglers

Goring FC Reserves v Worthing Minors Reserves

PSV Elgin v Dolphin

Southwater Reserves v Durrington FC

The Village v Worthing Rebels Reserves

Worthing Minors Reserves v Goring FC Reserves

Rugby

London South East 3

Saturday March 2

Ashford v Gillingham Anchorians

Maidstone v Horsham

Park House v Sheppey

Pulborough v Bromley

Tunbridge Wells v Vigo

Uckfield v Folkestone

Sussex 1

Saturday March 2

Burgess Hill v Rye

Chichester III v Lewes II

Haywards Heath II v Eastbourne

Hove III v Newick

Midhurst v Holbrook

Seaford v Brighton II

Sussex 2 West

Saturday March 2

Pulborough II v Horsham II

St Francis v Sussex Police

Worthing Senior v Bognor II

Barns Green v Chichester IV

Sussex 3 West

Saturday March 2

Horsham III v Pulborough III

Holbrook II v St Francis II

Bognor III v Worthing Senior II

Hockey

Enhland Hockey League

Women’s Conference East

Saturday March 2

Oxford Hawks v St Albans

Harleston Magpies v Chelmsford

Old Loughtonians v Sevenoaks

Horsham v Wimbledon

Ipswich v Bromley & Beckenham

Kent/Sussex Regional 1

Saturday March 2

BBHC v Kings & Alleyns

Brighton & Hove II v Holcombe II

Folkestone v Tunbridge Wells

Herne Bay v Old Bordenians

Marden Russets v Worthing

Old Williamsonians v Horsham

 

Comments

 
 

Back to the top of the page